SOPW-150

Ostrzarka SOPW-150 - do pił tarczowych

Wśród naszych propozycji profesjonalnych narzędzi stolarskich wymienić możemy ostrzarki SOPW-150. Są one przeznaczone do szlifowania pił tarczowych, posiadających płytki wykonane z węglików spiekanych. Zastosowana w nich technologia sprawia, że charakteryzują się one bardzo dużą dokładnością działania.

Szczególnie na uwagę zasługuje mechanizm zwany mikroruchem. To dzięki niemu ostrzenie odbywa się poprzez dociśniecie tarczy ściernej od strony płaszczyzny szlifowanej. W pierwszej fazie ostrzenia, ściernica wprowadzana jest pomiędzy zęby, a dopiero potem dociskana jest do zęba i wykonywane jest szlifowanie.

Jest ona efektem wdrożenia przesuwu piły z wykorzystaniem zęba ostrzonego. Jest to narzędzie funkcjonalne również ze względu na możliwość stosowania tych ostrzarek do innych akcesoriów. Należą do nich chociażby frezy tarczowe o określonych rozmiarach, mające średnicę co najmniej 80 mm oraz szerokość do 40 mm.

Stosować je można również do pił zwykłych wykonanych ze stali HSS. Możliwe jest to po zmianie ściernicy urządzenia.

Najważniejsze cechy ostrzarki SOPW-150:
- zakres średnic ostrzonych pił 80 - 630mm (opcjonalnie także większe),
- możliwość szlifowania kąta natarcia i kąta przyłożenia,
- możliwość ostrzenia zębów na przemian skośnych i trapezowych,
- ostrzenie odbywa się na sucho,
- mikroruch.

 

Film instruktażowy

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie z naszego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

close